,

ویژن پرو یا متاکوئست، مساله این است…

یک قیمت سرسام آور، کیفیت ساخت خیره کننده و به درد نخور! این شاید بهترین تعریف از ویژن پرو شرکت اپل باشد. فناوری‌ای که از سال‌های حضور استو جابز در ابر شرکت اپل مطرح بود اما بعد از مرگ، جانشین‌اش- تیم کوک به اندازه‌ی نابغه‌ دنیای فناوری آینده نگر نبود. نتیجه شد این: گجتی که به وضوح ناپخته، پر تعجیل و از سر ناچاری معرفی شده است.

اکولوس استارتاپی کوچک اما پیشرو و آینده نگر بود. دستگاه‌هایی را توسعه داد که امروز به جرات می‌تواند گفت غول‌های فناوری از آن جا مانده‌اند. برنده‌ نسل‌های آتی فناوری: فیسبوک. البته نه با درک صحیح و به موقع مارکت، بلکه با خرید به موقع اکولوس… 

مارک زاکربرگ زودتر از دیگر رقبا ترند آینده را شناخت. چیزی که مارک به آن واقعیت گسترده می‌گوید و حالا اپل در تلاش برای از تک‌وتا نیوفتادن محاسبات فضایی یا spacial Computing نامیده. شرکت‌های دیگری نیز در این وادی قدم گذاشتند اما به نظر نمی‌رسد در رقابت مارک و تیم (بخوانید متا و اپل)، فرد دیگری جای بگیرد.

اما به نظر می‌رسد این دو غول فناوری، به خوبی مارکت را با یکدیگر تقسیم کرده‌اند. شاید یک توافق غیابی یا دوستی مسالمت‌آمیز! متا بر روی بخش تفریحی و البته کسب‌ و کارهای متوسط و کوچک مارکت متمرکز شده. بازی‌های بی‌شمار، نرم افزارهای متناسب با شرکت‌های کوچک و سخت افزار ارزان.

اپل اما بر روی بخش دیگری از بازار نیچ شده است. گجت با کیفیت و گران‌قیمت، سنسورهای بی‌شمار و باتری خارجی و حتی استفاده از کلیدواژه‌های خلاق اما سنگین‌وزن نشان می‌دهد تلاش اپل در راستای جذب مشتریان سازمانی بزرگ یا کاربران تراز یک است.

به زبان ساده، فارغ از اینکه متاکوئست ۳ بسیار ارزان‌تر از ویژن پرو اپل است، یا کدامیک سنسورهای دقیق‌تر و کیفیت ساخت بهتری دارند، تیم فنی اکوشار باور دارد این مقایسه میان این دو مسیری که اپل و متا می‌روند خطاست. چه بسا مارک و تیم با یکدیگر هماهنگ باشند.

Telegram
WhatsApp
Twitter
Email
Print

نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 1 =

شروع مشاوره

از این طریق می‌توانید درخواست مشاوره، خود را برای همکاران ما ارسال کرده و منتظر تماس ما بمانید.