شرکت لوتوس

کالای دکوراتیو در بستر واقعیت افزوده

استفاده از واقعیت افزوده در فروشگاه‌های آنلاین کالاهای دکوراتیو می‌تواند تجربه خرید را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده و مزایای متعددی را برای مشتریان و فروشندگان به ارمغان بیاورد. شرکت اکوشار که به عنوان یک مجموعه پیشرو در زمینه توسعه و پیاده‌سازی بسترهای واقعیت گسترده شناخته می‌شود، با افتخار اعلام می‌دارد که برای نخستین بار در ایران قابلیت نمایش محصولات در بستر واقعیت افزوده را به مجموعه توانمندی های خود افزوده است.

روش های آماده‌سازی محصولات در بستر واقعیت افزوده

مدلسازی

فرایند مدل‌سازی به این شکل است که در ابتدا، تصاویر یا ویدئوهایی از تمامی زوایای وسیله مورد نظر تهیه می‌شود. سپس، با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی مدل‌سازی، تولید محصول آغاز می‌گردد که نتیجه آن، ایجاد یک نمونه دیجیتال در محیط واقعیت افزوده است. این نمونه دیجیتال، که به عنوان دوقلوی دیجیتال شناخته می‌شود، نسخه‌ای کاملا مشابه از محصول در دنیای واقعیت افزوده را ارائه می‌دهد. مدلسازی برای  اشیاء با جزئیات و پیچیدگی های کم گزینه بسیار مناسبی است.

از قسمت مقابل می توانید یک نمونه از مدلسازی محصولات شرکت لوتوس را به صورت واقعیت افزوده بررسی کنید. 

تصویربرداری فتوگرامتری

در این روش تعداد بسیار زیادی عکس از زوایای مختلف محصول گرفته شده و سپس توسط پردازنده های مخصوص مدل سه بعدی محصول ساخته می‌شود. این شیوه، نسبت به روش‌های دیگر مدل‌سازی، از دقت و کیفیت پایین‌تری برخوردار و زمان طولانی تر را برای آماده سازی محصول نیاز دارد.

از قسمت مقابل می توانید یک نمونه تصویر فتوگرامتری از محصولات شرکت لوتوس را در بستر واقعیت افزوده بررسی کنید.

یک انتخاب مهم

مدلسازی یا تصویر برداری فتوگرامتری

تصویر برداری فتوگرامتری، فناوری کارا و جذابی محسوب می‌شود اما همیشه گزینه خوبی نیست. تصویر برداری فتوگرامتری راهکاری پیچیده و پر هزینه است. برای مدل‌سازی هر آبجکت باید ۱۵۰ تا ۱۰۰۰ تصویر از جهات مختلف از محصول گرفته و سپس در یک فرایند پیچیده آن تصاویر را به مدل تبدیل کرد. فتوگرامتری برای آبجکت‌هایی مناسب است که جزییات بسیار زیادی دارند و مدلسازی آنها ممکن نیست. 

یک تصویر فتوگرامتری پیش از اصلاح به این شکل است:

تصویر فتوگرامتری خام

همانگونه که می‌بینید یک تصویر فتوگرامتری پیش از اصلاح به این شکل است. تصاویر فتوگرامتری باید در محیط مناسب، نور حرفه‌ای و درون یک جعبه سفید عکاسی شوند. نمونه‌ای که می‌بینید با ۱۵۰ تصویر ساخته شده و طبیعتا تنها ۲۵ درصد کیفیت واقعی (شرایط ایده‌آل شامل ۱۰۰۰ تصویر و محیط آتلیه) را دارا می‌باشد.

پیشنهاد اکوشار

برای آینده انتخاب کنید

از آنجایی که محصولات لوتوس پیچیدگی طراحی ندارند، پیشنهاد اکوشار این است که شرکت لوتوس محصولات خود را به صورت حرفه‌ای مدلسازی کند. مدلسازی نسبت به تصویر برداری زمان بیشتری خواهد برد اما نتیجه نهایی سبک‌تر، قابل توسعه، واقعیت پذیر و برای استفاده در پلتفرم‌های دیگری از جمله نرم‌افزارهای عینک‌های واقعیت مجازی مناسب‌تر است. 

گالری

گالری مدیا

جهت آشنایی و بررسی موارد بیشتر ویدیوهای زیر را برایتان آماده کرده‌ایم.

قابلیت‌ها

قابلیت‌‌های استفاده از واقعیت افزوده در یک نگاه

تجربه خرید تعاملی و جذاب

 واقعیت افزوده به مشتریان امکان می‌دهد تا محصولات را در محیط واقعی خود مشاهده کنند، مثلاً تصور کنند یک گلدان چگونه در اتاق نشیمن آن‌ها به نظر می‌رسد. این امر خرید را تعاملی‌تر و جذاب‌تر می‌کند.

کاهش ابهام و تردید در خرید

 با دیدن محصولات در میان دکور واقعی خود خریدار، مشتریان می‌توانند بهتر تصمیم بگیرند که آیا یک محصول مناسب نیازها و سلیقه آن‌ها هست یا خیر. این امر می‌تواند به کاهش تردیدها و افزایش اطمینان در خرید کمک کند.

افزایش تعامل مشتری

 واقعیت افزوده تجربیاتی را فراهم می‌آورد که مشتریان را ترغیب می‌کند تا با محصولات بیشتر تعامل داشته باشند، از جمله تغییر رنگ، مدل یا ویژگی‌های محصول. این امر می‌تواند به افزایش زمان سپری شده در سایت و احتمال خرید بیشتر منجر شود.

کاهش مرجوعی‌ها

با داشتن درک بهتری از چگونگی قرار گرفتن یک محصول در فضای خود، مشتریان کمتر احتمال دارد که محصولات را به دلیل عدم مطابقت با انتظارات یا فضای آن‌ها مرجوع کنند.

مزیت رقابتی

 فروشگاه‌هایی که از واقعیت افزوده استفاده می‌کنند، می‌توانند یک مزیت رقابتی نسبت به رقبایی که از این تکنولوژی استفاده نمی‌کنند، داشته باشند، با جلب توجه مشتریان به دنبال تجربه‌های خرید نوآورانه.

بهبود سئو و بازاریابی

 تجربیات واقعیت افزوده می‌توانند به عنوان ابزاری برای بازاریابی و تبلیغات استفاده شوند، جذب ترافیک بیشتر به وب‌سایت و بهبود سئو با افزایش تعامل کاربر.

افزایش فروش و رضایت مشتری

 تجربیات مثبت و تعاملی ایجاد شده توسط واقعیت افزوده می‌تواند به افزایش نرخ تبدیل، فروش بیشتر و بهبود رضایت مشتریان منجر شود.

قابل استفاده در همه تلفن‌های همراه هوشمند

-فارغ از نوع سیستم عامل، واقعیت افزوده قابلیت آنرا دارد که توسط انواع تلفن های همراه مورد استفاده قرار گیرد.

امکان اضافه شدن به وب‌سایت فعلی کسب و کار

-واقعیت افزوده بدون تغییر در ساختار سایت شما و یا کاهش سرعت آن، قابلیت افزوده شدن بر آن را خواهد داشت.

سازگار با ووردپرس

واقعیت افزوده با افزونه‌ها و ابزارهای مختلف در وردپرس قابل ادغام است و این امکان را فراهم می‌آورد تا وب‌سایت‌های تعاملیِ جذابی با تجربیات کاربری پیشرفته ایجاد کنیم.

کاملا تحت وب و بدون نیاز نصب اپلیکیشن

-برای استفاده از قابلیت واقعیت افزوده نیاز به نصب هیچگونه نرم افزار توسط کاربر و کارفرما نخواهد بود.

-سازگار با تصاویر آبجکتیو و فتوگرامتری

واقعیت افزوده با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته آبجکتیو و فتوگرامتری، امکان ایجاد تجربیات واقع‌گرایانه را فراهم می‌آورد که تاثیر وسیعی در نحوه تعامل کاربران با محیط اطراف خود را ایجاد می‌کند.

قابلیت اعمال تغییرات و شخصی‌سازی محصول

مشتریان می‌توانند بخش‌های گوناگون شامل رنگ یا دیگر ویژگی‌ها را شخصی سازی(نظیر لوگو برند) را مشاهده کنند.

امکان استفاده از آبجکت‌های انیمیشن‌دار

مدل یا تصاویر فتوگرامتری محصول شما می‌تواند با انیمیشن در محیط کاربر قرار بگیرد تا کاربر کارکرد آن را نیز مشاهده کند.

شروع مشاوره

از این طریق می‌توانید درخواست مشاوره، خود را برای همکاران ما ارسال کرده و منتظر تماس ما بمانید.